Автор Тема: Kakvo se sly4i???  (Прочетена 1987 пъти)

devillkata

• Newbie
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
Kakvo se sly4i???
« -: август 01, 2008, 03:05:41 pm »
Neznaex kak da zapo4na no ste bada kratka i bez tova vremeto me pritiska.Znam 4e pi6a na ltinica za koeto se izvinqvam no za v momenta nqmam izbor.Imam edin problem koito se poqvi ot sedmica i ne spira da me tormozi.S moq priqtel sme zaedno ot ve4e tri meseca.Znam 4e ne e mnogo vreme no toi prav mi se obesni v lubov i be6e adaski mil.Li4e6e mu 4e ne me laje.Taka se slu4i 4e toi trqbva6e da zamine za edna godina v dryg stat koito e dosta dale4e.Non stop govorim po telefona ili pi6em na mesenger.Predi dve sedmici se varnax ot Bulgaria.I predi edna sedmica zapo4vax da izpitvam jestoka revnost.Min sedmica moje bi ot naprejeneto v rabotata mu toi mi pi6e6e kratki smsi i 4akaxme ve4erta da mojem da se 4yem po telefona.Az zapo4nax da nedovolstvam 4e ve4e ne e dostat4no mil s men kato mi pi6e.Toi se izvini kaza 4e rabotata ne mu pozvolqva da pi6e po dalgi smsi no kolko po dalag ste e edin sms ako doba6 edno lipsva6 mi ili nesty podobno?Az zapo4nax da go kriq v sebe si( 4e se draznq) no vze d mi stava krivo.Ve4e edna sedmica se razkasvam.Mislq si kakvo li ne.Zaet postoqnno samo ve4er govorim prez denq kratki smsi pri polojenie 4e predi tazi sedmica vsi4ko be6e nared.Smsi non stop obajdaniq i obesneniq.snosti prosto se pobarkax.Toi trqbva6e da pomogne na edin priqtel da si premesti nekoi mebeli a az nedovolstvax 4e nqma vreme za men.Govorixme i edva li ne se skaraxme 4e toi vse nqma vreme a obmislqxme tolkova vakancii koito da prekarame zaedno.Ne prodaljixme razovora za da ne se skarame.Toi legna da spi a az plakax.Neznam kak da se izlekuvam ot tova 4ystvo.No me tormozi postoqnno samo edna sedmica mina a ve4e zapo4vam da 4ystvam kak se pobarkvam.Mnogo ste blagodarq da 4yq nqkolko obektivni mneniq.Dali nqkoi nqkoga e izpitval takova 4ystvo?

CDman

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Kakvo se sly4i???
« Отговор #1 -: август 01, 2008, 04:17:38 pm »
Това е болезнена ревност смесена с недоверие и страх. Ако продължаваш така ще го загубиш !!
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

empress

• Newbie
  • *
  • Публикации: 360
    • Профил
Kakvo se sly4i???
« Отговор #2 -: август 01, 2008, 07:18:18 pm »
"Dali nqkoi nqkoga e izpitval takova 4ystvo?" Веднага вдигам ръка. :D Оказа се, че вече се бяха целували. Но... блазе ми, доблестен човек беше и си призна. Не че го преживях по-лесно, но поне не се извивах като червей в догадки. Вярно е, че в момент на несигурност хората са склонни да виждат призраци и там, къде ги няма, но също така е вярно и че жените имат мистериозно точни измервателни уреди за температурните и прочие промени във връзките си. :D Викаме им "интуиция". :wink: Когато днешната ми проекто-снаха ми се оплака по женски преди доста време, че брат ми е започнал... същото - кратки или никакви sms-и, протоколни обаждания и смешни оправдания, малко след това брат ми ми сподели за новото си завоевание. Мисля, че паралелната му връзка продължава и до днес. Не сме го обсъждали надълго и нашироко, но го попитах защо тогава не прекрати връзката с приятелката си. А той ми каза: "Защо да я прекратявам? Тя е добра, обича ме и ме слуша. Аз ще се оженя за нея." Още ми пари от тези негови думи. Кофти карма трупаш, какино патенце! В следващия си живот ще се преродиш в неин роб и по цял ден ще й пържиш картофи! Но както и да е. Днес, пет години по-късно, приятелката му още си плаче и ходи като пребита - чувства се необичана, отхвърлена и не-жена. Подозира го, но не иска да разбере истината. Кефи я да е нещастна. А вече планират сватба. Когато преди години момичето ми се оплака за пръв път, започна с: "Не знам какво ми става, станала съм много ревнива." А то имало защо... Никой не става болезнено ревнив току-така. Особено ако преди това не е бил. Пък и да е бил, това не значи, че в конкретния случай няма повод. Навремето по лексиконите често си пишехме: "В работите на сърцето слушай ума, в работите на ума слушай сърцето." На мен ми се гади от клишета, ама са верни - сърцето иска да вярва на оправданията, но разумът напомня, че щом искаш, винаги има как и кога. Може и да няма друга. Според мен е отишъл и му е харесало. Връзката ви не почива на някаква дългогодишна основа и куп споделени преживелици, за да издържи на дълга раздяла. Знам за една такава безумна любов, която след две години трансатлантическа агония просто си отиде. Ако се видят пак, може пак да им пламне, но... може и да не. Работата... Глупости бе, не е това! При напрежение и стрес човек търси спасение и подкрепа в нещо познато, не бяга от него. Влюбеният чудеса от храброст прави заради контакта с любимия! Ти си знаеш какво ти шушне интуицията и доколко са логични оправданията му, обаче, мила devillka, в твоя случай аз не съм оптимист. Сори.
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

etherapy

• Global Moderator
  • Newbie
  • Публикации: 1318
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #3 -: август 01, 2008, 08:46:31 pm »
Ще започнем отговора си с цитат "той пръв ми се обясни в любов". Оттук тръгват съмненията и терзанията. Любовта не винаги действа на принципа на реципрочността. Може би сте свикнала да имате сигурна позиция в лицето на действие от страна на партньора. Ако е така, всеки спад, поради куп странични причини, несвързани с емоциите на момчето към Вас, ще създават подобно напрежение. Понякога най-малките жестове, направени в най-натоварени моменти от ежедневието, носят огромен смисъл и дават обратна връзка за емоциите на партньора. Както се казва, не е нужно голямо количество, а добро качество, което може и да е в малкото време. Можете да използвате безплатната си сесия тук, за да обсъдите детайлно всички причини, довели Ви до тежките емоции и заедно с психолога да тръгнете към конструктивен изход от тази задънена улица.

devillkata

• Newbie
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
Kakvo se sly4i???
« Отговор #4 -: август 02, 2008, 03:27:28 am »
Ne kazvam 4e e sprql da mi govori milo no zabravq.Predi vreme mi podgrqva6e telefona a sega nqkak si edvam mi palni kutiqta za edin den.Predi vreme ima6e edin 4ovek koito dosta obi4ax ili samo se vmania4avax neznam bqx tineidjarka i teparva mi se sly4va6e da izlizam do kasno da me svalqt mom4eta da pravim gluposti sas sau4enici toi me mame6e i ot togava izgybix vsqkakvo doverie kam makejete.opitvam se da ne si mislq 4e vseki poreden e takaf no za sajelenie taka se polu4ava vinagi.Opitax se da stoq nastrana ot razni mom4eta koito kakvo li ne mi kazvaxa samo za ednata ve4er no dali e bilo taka ne uznax zastoto ili ne probvax ili az izpolzvax da ne bada izpolzvana.No se poqvi toi i nqkak si eto 4e po4ystvax nesto i re6ix tozi pat da ne se otkazvam.Kogato se razdelixme mu kazax vrazka ot razstoqnie ne se krepi edna godina e dalag period.Toi kazva6e 4e tolkova e vluben 4e nemoje da si predstavi da me zagybi i kakvo li oste ne.Mislq 4e naistina be6e taka zastoto pone moga da razli4a vlubeniq maj ot lajeca ili samo az taka si mislq!No toi me nakara da povqrvam.I sled tezi tri meseca ve4e edna sedmica use6tam 4e nesto ne varvi.Ili az se vmanie4avam zastoto mnogo pati mi se e sly4valo da si mislq kakvo li pravi.Dali mi bil iznveril.Dali naistina moqta snimka e na telefona i na komputara.I sled negovata zaetost zapo4vax da si mislq 4e toi samo me laje sled tova si misle pak zasto li da go pravi kato e tolkova dale4.V kraina smetka ne namerix otgovora i zapo4nax da otka4am malko po malko.Dali e ostanalo samnenieto ot predi6na vrazka ili ima zasto edva li ste uznaq.No na nqkolko pati govorixme na tazi tema toi use6ta6e 4e mi e stra6no gadno i mi kazva6e 4e ne iska da me kara da se 4ystvam taka 4e nqma vina i na nego sasto mu stava gadno.Neznam kak da razbera kakvo stava.Trqbva6e septemvri mesec da mu otida na gosti.Re6ix sled tezi slu4ki 4e nqma da otida uj na puk.No pak si mislq ako otida bez da mu se obadq znam adresa mu ste razbera kakvi sa mu planovete za uikenda i ste xlopna na vrata nekoq sabota sytrin.No ima i drygo nesto strax me e 4e ako me laje ste razbera jestokata istina i nqma da mi e nikak xybavo.No kakto gledam i tozi na4in na samoizma4vane nqma da me dovede do nikade.A kakvo ako se okaje 4e sam se vmanie4avala?Ako toi me ostavi zaradi stranite 4ystva koito me obsebvat naposledak?Ima li nqkaf na4in s podpitvane da razbera dali darji oste na men?Taka 4e toi da ne se useti izobsto kakvo stava.Ili e po dobre da otida tam kato iznenada?Kak izvednaj vsi4ko se preobarna.

CDman

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Kakvo se sly4i???
« Отговор #5 -: август 04, 2008, 09:06:00 am »
Уважаема Девилка ! На фона на съветите които ти дават жените с доста по-голям опит в тези работи може да прозвуча смешно, но да ти кажа какво мисля. Няма да разнищвам ревността - доста сме изписали - чети ако ти е интересно. Винаги съм се чудил на акъла на жени чиито приятели са на стотици километри, а те с надежда чакат да звънне телефона. Това е доста разпространено между манекенките и жените с особени изисквания към мъжете - богат , красив , духовит, чаровен. Чета от време на време интервюта и се чудя те ли са тъпи или просто така си говорят за да не ги закачат мъже които нямат горепосочените качества. Както и да е. Ако трябва да дам пример - то е все едно да си пред шведска маса но да си мечтаеш за “хот-дог” като на всичкото отгоре “кренвирша” е в друг щат. Ако гаджето ти има малко ум и има навик да го използува - почти всеки телефон има в СМС менюто си ‘TEMPLATES’ (готови текстове). Вкарваш по един ‘template’ и добавяш по нещо и готово - агнето цяло, мацето доволно и чака да отидеш и да излееш любовта си върху нея. Питаш се защо не пише .... хм чЕкай да помисля. Ами ... как да ти кажа. От личен опит знам, че трудно се пишат СМС-и когато и двете ти ръце са заети. Трудно се пишат СМС-и когато мозъка ти е зает с други мисли. Трудно се пишат СМС-и когато си със затворени очи. Ако и сега смяташ да си държиш на твоето и да отидеш да го ‘изненадаш’ - живота си е твой - имаш време за грешки, имаш и време за губене ... Ако смяташ че смс-и и чатене по нет-а е достатъчно за да си щастлива - ОК. Някак си инстинктивно смятам че след време смс-четата ще станат доста еднотипни: “ Здравей мила ! Тъкмо свърших и сядам да ти пиша .... беше ми трудно и за това помолих една позната да ми помогне да свърша по-бързо и да имам време да ти пиша. Мисля си за теб ... и много те обичам ... чакам те да дойдеш... ама се обади преди това ... “ Можеш да ги четеш докато гледаш някой любовен сериал например .. Твоя воля !
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"